Nem! Nem! Soha!














































 
Kzssg
 
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Kattintson r!
free counters
 

 
Feltmadunk!

 
Elszaktva

rdekes jsg (1920)

 
Ars poetica
 
Kiemelt hrek
 
Szavazs
Ki a kedvenc alkotd?

Ady Endre
Jzsef Attila
Kosztolnyi Dezs
Ks Kroly
Nmeth Lszl
Nyir Jzsef
Rejt Jen
Szab Dezs
Tamsi ron
Wass Albert
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Szavazs
Szerinted melyik rendszerkritikus er kerlhet a Syriza utn kormnyra?

Die Linke (Nmetorszg)
Jobbik (Magyarorszg)
LMP (Magyarorszg)
Nemzeti Front (Franciaorszg)
tcsillagos Mozgalom (Olaszorszg)
Podemos (Spanyolorszg)
Sinn Fin (rorszg)
UKIP (Nagy-Britannia)
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Zenk!

 
Szmll
Induls: 2004-01-15
 
Rendszervltozs utn

A Magyar Kztrsasg Orszggylse kinyilvntja, hogy a tbb llam fennhatsga al vetett magyarsg minden tagja s kzssge rsze az egysges magyar nemzetnek, melynek llamhatrok feletti sszetartozsa valsg, s egyttal a magyarok szemlyes s kzssgi nazonossgnak meghatroz eleme. (Trvny a Nemzeti sszetartozs melletti tansgttelrl )||

Szimbolikusnak tekinthet, hogy a rendszervltozs illzijnak nyitnyt az erdlyi falurombols elleni szzezres tmegtiltakozs jelentette. "1988. jnius 27-n Budapest npe megtrte a Kdr-korszak ltal renk knyszertett nmasgi falat, szzezrek znlttek a Hsk terre, hogy felemeljk tiltakoz szavukat az Erdlyben megkezddtt falurombols, a romn soviniszta gyllkds ellen"-emlkezett a 168 ra hasbjain Domonkos Istvn, a Bajcsy-Zsilinszky Trsasg egykori tagja.  

Sokan vlik gy, hogy 1988. jnius 27-e mrfldk volt a rendszervltozs fel vezet ton. Ebben van is igazsg, hiszen 1956. november 4-e ta ezen a napon fordult el elszr, hogy egy elre bejelentett, s hatalmas tmeget utcra viv ellenzki megmozdulst mindennem beavatkozs nlkl hagyott a kommunista rezsim s annak rendrsge.

Egy demonstrci, melyet egytt jelentett be a rendrsgnek Csurka Istvn s Mcs Imre. Egy eszels terv, Ceauescu teleplsrendezsi tlete, ami ellen egytt tiltakoztak magyar s romn "msknt gondolkodk". Az erdlyi falurombols elleni tiltakozs sszehozta a nemzetet s egysgbe kovcsolta a formld ellenzki erket.  A demonstrcira val vlaszknt msnap  Bukarest – egyoldal dntsknt – bezrta a kolozsvri magyar konzultust.

A rendszervltozs krnyki eufrinak azonban hamar pesszimizmusba kellett torkollnia. A vrakozsokkal ellenttben a rendszervltozst kveten fokozatosan negligldott a helyzet, ami vgl 2004. decembernek fekete adventjhez vezetett.

A rendszervltozs utn tartott els szabad vlasztsokat megelz kampnyban a frissen alakult prtok szinte mindegyike kifejtette a hatron kvl rekedt magyarsggal kapcsolatos llspontjt.

Az ekkor a radiklis antikommunizmus mezben tetszelg Szabad Demokratk Szvetsge (SzDSz) pldul a kvetkezkppen foglalta ssze 1989-es programjban a problmt:

"Az egyetemes magyar nemzet rsznek tekintjk magunkat. Kzssget vllalunk a hatrainkon kvl rekedt magyarsggal. Mikzben elutastjuk a hatrrevzi veszedelmes brndjait, kzdnk azrt, hogy a hatrok ne szigetelhessk el az anyanemzettl a kisebbsgi sorba kerlt magyarokat. Kzdnk egyni s kollektv jogaikrt, kulturlis, s ahol lehet, terleti autonmijukrt; kzdnk azrt, hogy llamuk egyenrang polgraiknt szabadon polhassk nyelvket, kultrjukat, nemzeti hagyomnyaikat."  (A rendszervlts programja, 1989. mrcius 19.)

A szavak szintjn ekkor bizonytott az SZDSZ., hogy aztn az 1994-es plfordulsukat kveten immron retorikjuk is 180 fokos fordulatot vegyen.

"Clunk olyan eurpai normkhoz igaztott, egyedi sajtossgokat figyelembe vev kisebbsgpolitika kialaktsa, amely egyarnt alkalmazhat a hatron tli magyar s a hatrokon belli nem-magyar kisebbsgekre. Nem tagadunk meg semmilyen olyan jogot kisebbsgeinktl, amelyet a kisebbsgi magyarsgnak kvetelnk. (...) Biztostani kell a trsgben l kisebbsgek szabad identitsvllalst, nemzeti, etnikai tudatnak megrzst, a tbbsgi npekvel azonos szint letfeltteleinek megteremtst. Igazsgtalannak s a npek bks egyttlst megnehezt tnyeznek tartjuk a jelenlegi hatrokat, m politikai rdekeink ma a hatrok "ellgiestshez" fzdnek."-ll a Magyar Demokrata Frum (MDF) 1989. oktberi programjban.

A Magyar Szocialista Prt (MSZP) terminolgijban mintha Krolyi verblis neutralitst kvetn: "Prtunk szintn kvnja a Duna menti npek sszefogst, a kapcsolatok javtst, elmlytst." (1989. oktber 9.)

A magt ekkor mg a politikai paletta szabadelv terrnumba pozicionl Fiatal Demokratk Szvetsge (FIDESZ) deklarlta: " A hatrainkon kvli magyar kisebbsgeket a magyar nemzet szerves rsznek tekintjk, amelyek fennmaradsrt s sorsrt a mindenkori magyar llam felelssggel tartozik. Hasonlan felelssggel tartozik a magyarorszgi nemzetisgiekrt is. A nemzeti, nemzetisgi nrendelkezs elvt maximlisan elismerjk. Ugyanakkor el kell segteni, hogy a kisebbsgek lakhelyket megvltoztatni ne knyszerljenek. (...) A magyar klpolitikban alapvet elvknt figyelembe kell venni, hogy Erdly az erdlyiek, Felvidk a felvidkiek, Vajdasg a vajdasgiak s Krptalja a krptaljaiak. Azaz k minden dntsben a legilletkesebbek." (1989. oktber 15.)

Az els szabadon vlasztott Orszggyls alakul lst kveten, 1990. mjus 23-n felllt az Antall Jzsef vezette kabinet. Az MDF-es politikus krdja sajnos csak verblis skon rvnyeslt:

Trvnyes rtelemben, a magyar kzjog alapjn minden magyar llampolgrnak, ennek a tzmillis orszgnak a kormnyfjeknt – llekben, rzsben tizentmilli magyar miniszterelnke kvnok lenni! (Antall Jzsef)||

Ugyan az Orszggyls elnke, Szabad Gyrgy a trianoni bkedikttum ratifiklsnak 70. vforduljn, 1990. jnius 4-n azt javasolta a honatyknak, hogy egy perces nma felllssal emlkezzenek az vfordulra, de a Fidesz kpviseli tiltakozsul kivonultak az lsterembl (amint azt az albbi, a korabeli sajtbl vett tudsts is bizonytja).

1991. december 1-jn felbomlott a szovjet birodalom. Bgny Attila egykori Fidesz-s MDF alapt visszaemlkezsbl megtudhatjuk, hogy az Antall-kabinet klgyminisztere, Jeszenszky Gza nem igazn bizonyult a klpolitikai tncparkett rdgnek, tudniillik -lltlag- a klgyminiszter 15 ember jelenltben kijelentette, hogy nem is olvasta az ukrn-magyar alapszerzdst. Ennek azrt van jelentsge, mert a krptaljai magyarok  s ruszinok  npszavazson harcoltk ki azt, hogy legyen szavazs Krptalja terleti autonmijrl is. Az autonmira a lakossg hetvennyolc szzalka igennel szavazott, a beregszszi krzetben kilencvenegy szzalkos volt az az arny, hogy Ukrajnn bell autonm szeretne lenni. Ezt kveten t nap mlva, 1991. december 6-n Antall Jzsef magyar , valamint Leonyid Kravcsuk ukrn miniszterelnk alrtk a magyar-ukrn alapszerzdst, melyben s sem esett npszavazsrl.

Az MDF hosszabb tvon taln ennek is ksznheti a kzpprtbl kisprtt val degradldst: 1993. mjusban tbbek kztt a hatrok srthetetlensgnek deklarlsa miatt vlt ki az MDF radiklis szrnya Csurka Istvn veznyletvel a prtbl, ltrehozva a Magyar Igazsg s let Prtjt (MIP).  

1994-ben az SZDSZ tbbszri szabadkozsa ellenre (ld. Pet Ivn, Magyar Blint) koalcira lpett az MSZP-vel, szalonkpess tve ezzel a posztkommunista prtot. A miniszterelnki posztot ezltal a szocialista prti Horn Gyula tlthette be.

Fagyos hangulatban, a Meciar vezette nacionalista klikk ltal uralt Szlovkival rtk al 1995. mrcius 18-n Prizsban a magyar-szlovk alapszerzdst, amely kimondta "Szlovkia terleti integritsnak srthetetlensgt", de a meciari diszkriminci vltozatlanul folytatdott  a felvidki magyarsggal szemben.

A romn-magyar alapszerzdst 1996. szeptember 16-n rta al Horn Gyula s romn kollgja, Nicolae Vcroiu. Az alapszerzds egy szt sem ejtett az erdlyi magyarsg srelmeirl. A ratifikls dtuma egybknt is szerencstlennek bizonyult: kt hnappal ksbb kormnyvlts kvetkezett be Bukarestben, s az eurpaibb irnyultsg addigi ellenzkkel trgyalva valsznleg kedvezbb eredmnyt lehetett volna elrni.

Az 1998-as vlasztsokat kveten felllt az Orbn Viktor vezette koalcis (Fidesz-MDF-FKgP) kormny, mely nemzetpolitikai szempontbl nmi vltozst eredmnyezett. A koalcis partnerek nemzetpolitikai stratgija ismert: az MDF a "llekben 15 millis magyarsg kormnyzati segtst" priorizlta, a Fggetlen Kisgazdaprt Torgyn Jzsef-i koncepcija pedig markns, akr Trianont relativizl nemzeti dimenzikban gondolkodott.  A Fidesz 1993-as koncepcivltsa utn szintn eltrbe helyezte a hatron kvl rekedt magyarsg problmi irnt val fokozottabb figyelmet, mely taln elszr a rendszervltozs ta tettekben, de sajnos meglehetsen ertlen tettekben manifesztldott.

Mg az Antall s Horn vezette kormnyok az alapszerzdsek rgztst tztk ki clul, addig az Orbn-kabinet a hatron tli magyarsghoz  tartoz egyes szemlyek s csoportok  magyar llamhoz fzd intenzvebb kapcsolatt segtette el a sttustrvnnyel, amely a kulturlis kedvezmnyeken tl szocilis s gazdasgi jelleg kedvezmnyeket is biztostott szmukra.

A nemzet hatrokon tvel jraegyestsnek jegyben bevezettk a magyarigazolvny intzmnyt. jjptettk az 1945-ben felrobbantott Mrai Valria-hidat Esztergom s Prkny kztt, Zentn megalkottk a dlvidki magyarsg szellemi kzpontjt kpvisel Vajdasgi Magyar Mveldsi Intzetet, felejthetetlen millenniumi nnepsgsorozatot rendeztek, jbl adomnyoztk a Corvin-lncot, a Parlament pletbe szlltottk a Szent Koront. Hangslyozand ugyanakkor, hogy az 1999-es jugoszlv NATO-hadmvelet idejn mg csak gondolat szintjn sem tmogatta az Orbn-kormny a Dlvidk legalbb egy rsznek visszacsatolst, mg az autonmia gondolatt sem vetette fel. A hatron kvl rekedt nemzettrsaink kifejezett ignyei ellenre sem biztostotta a ketts llampolgrsg biztostsnak trvnyi feltteleit s megkurttotta a Magyarok Vilgszvetsge kltsgvetsi tmogatst is. Ennek ellenre Orbn Viktor, magt az egsz magyar jobboldal spiritulis vezetjnek titullva jelentette ksbb ki:

Fogadalmat tettnk, hogy megrizzk az ezerves llamot, Mrai nyelvt, a Csksomlyi bcst, a Szent Koront, az 56-os zszlt s a rendszervlts szabadsgt. (Orbn Viktor, 2006. prilis 2.)||

Az Orbn-kormny ltal folytatott nemzetpolitika sszessgben nmi pozitv hatst gyakorolt a hatron tl l magyar nemzetisgek magyarsgtudatnak fejldsre. m az Orbn Viktor s Adrian Nstase ltal 2001. december 23-n alrt paktum -amint az mr lenni szokott- a szocialistknl kiverte a biztostkot. 2001 karcsonyn szocilis demaggin alapul usztsba kezdtek: 23 milli romn elznlst vizionltk. gy vall errl Gyurcsny Ferenc Debreczeni Jzsef knyvben:

A mi stbunk az, amely szembefordtja az MSZP-t s Medgyessyt az Orbn-Nastase-paktummal. Amikor kiderl, mi van a paktumban: hogy ez korltozs- mentesen prbl valamennyi romn llampolgrnak munkavllalsi lehetsget biztostani, akkor ott egy hossz vitban meggyzzk nmagunkat arrl, hogy ezt meg kell tmadni. Meg kell tmadni, fggetlenl attl, hogy Kovcs az elz este rblintott. (...) a paktum megtmadsban nagy lehetsg rejlik, odahvjuk Medgyessyt, hogy forduljon szembe az eddig kpviselt llsponttal. Nagy nehezen meggyzzk errl, s a vgn - mg nehezebben - Kovcs is beadja a derekt... (Debreczeni Jzsef: Az j miniszterelnk, 209. oldal)||

A 2002-es orszggylsi vlasztsokon a Fidesz-MDF koalci kilezett kzdelemben, minimlis klnbsggel ugyan, de alulmaradt, ezzel els zben bukott meg az "egy a tbor, egy a zszl" orbni tzise. Ismt az MSZP-SZDSZ koalci kezbe kerlt az orszg irnytsa, melynek els embere ekkor Medgyessy Pter lett.

Ami azt illeti, hamar botrnyt is kavart a "Krptok Cicerja": Medgyessy Pter 2002. december 1-jn, Romnia nemzeti nnepn Erdly elvesztsre koccintott a Kempinski Hotelben romn kollgjval,  Adrian Nstaseval. Az esemnyen magyar rszrl megjelent Kovcs Lszl akkori klgyminiszter s MSZP-elnk, Gncz rpd egykori kztrsasgi elnk (SZDSZ), valamint Krdi Mria miniszter, ifjabb Habsburg Gyrgy, illetve Veresty Attila s Kelemen Hunor RMDSZ-es politikusok. A szgyenteljes esemnnyel paralel mintegy 120-an tiltakoztak a koccints ellen. A tren egybegyltek eltt Bayer Zsolt jsgr azt hangoztatta, hogy ezen a napon flnyes gyzelmet aratott a romn diplomcia a magyar diplomcia felett s csak a maroknyi demonstrl kpviseli Magyarorszg becslett. Mg aznap eljuttatta a Nemzetkzi Erdly Bizottsg nevben Eva Maria Barki az MTI-hez a szervezet Adrian Nastase miniszterelnknek cmzett levelt, amelyben gy fogalmaznak: Adrian Nastase-bl hinyzik a kell szenzibilits, amikor Budapestre jn december 1-jt megnnepelni. Az Orbn Viktor ltal letre hvott Szvetsg a Nemzetrt Polgri Kr tagjai "megdbbenve rtesltek arrl, hogy a Magyar Kztrsasg miniszterelnke, klgyminisztere s volt elnke a Romn Kztrsasg nemzeti nnept egytt lte meg a romn kormnyfvel Budapesten, hangosan, fnyben, pompban. (...) Ismt elrultk ket? Ismt elbbre val a haznl, a nemzetnl egy internacionalista mosoly?-tettk fel a klti krdst.

Nemzetpolitikai szempontbl jelents a 2003. v esemnye, a Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom prtt alakulsa oktber 24-n.  Ahogyan alapt nyilatkozatukban fogalmaznak:  "A Jobbik Magyarorszgrt Mozgalom nemzeti prt, amely politikai alapjait a nemzeti rtk- s rdekvdelemre fektette le. Ezrt szllunk szembe azzal az egyre nyltabb trekvssel, amely felszmoln a nemzetet, mint az emberi let alapvet kzssgt. A globalizmus s a fogyaszti trsadalom korban egyre srgetbb, hogy az elszaktott terletek magyarsgval valban egy nemzetet alkossunk, hogy nemzeti sszetartozsunkat - hatrokon innen s tl - szorosabbra fonjuk, s annak ltet erejvel megismertessk a felnvekv genercikat."

2004. augusztus 25-n az SZDSZ s Gyurcsny Ferenc ltal leveznyelt puccs miatt Medgyessy Pter lemondsra knyszerlt. Utdja Gyurcsny Ferenc lett, akinek el miniszterelnki tnykedse a fekete adventre esett: a 2004. december 5-re kitztt npszavazson, melyrl a hatron kvl rekedt magyarsg ketts llampolgrsgrl kellett dnteni, az MSZP s az SZDSZ vezeti konzekvensen a "nem" mellett kampnyoltak. Soha nem ltott mokfutst vitt vghez  Gyurcsny Ferenc,  szocilis krzist vettve el arra az esetre, ha honfitrsaink megkapnk a ketts llampolgrsgot.

„Elmegyek a npszavazsra, s nemmel szavazok, (...) nemmel az egszsggy tnkrettelre (...), nemmel szavazok a ketts llampolgrsgra, a nemzetegyestsre hivatkoz nemzetmegosztsra (...) Felels hazafi csak olyat ajnl a nemzetnek, aminek ltja a vgt.”

(MSZP szkhz, 2004. november 30.)

A kampny sorn az albbihoz hasonl, minsthetetlen s vgletekig hazug mdszereket alkalmaztk:

Vegyen rszt n is a jobboldal "Dglj meg Magyarorszg, neknk szavazk kellenek, mert mgse vagyunk elegen!" elnevezs akcijban, s 2 NEM szavazattal mentse a menthett, hogy ne ismtldhessen meg 1914 s 1941 orszgpusztt magyarkodsnak mg a lehetsge sem, hogy a Fidesz ne vsrolhasson szavazkat magnak az orszg pnzn, s gy 2006-tl a Sskahadmvelet ne kezddhessen jra. (Szrlap a npszavazsi kampnybl)||

Egy feszlt vitban Tks Lszl erdlyi, Duray Mikls felvidki s goston Andrs dlvidki magyar politikusok prbltk rbrni Gyurcsnyt, hogy revidelja llspontjt, de a miniszterelnk hajthatatlan volt. A npszavazs kvetkezmnyei -gyztek ugyan az igenek, de a npszavazs maga nem lett eredmnyes-, katasztroflisak lettek. A Fidesz s a KDNP frakcija nevben Nmeth Zsolt s Simicsk Istvn benyjtottk a trvnyjavaslatot, hogy a trianoni bkedikttum alrsnak napja, jnius 4-e legyen a Nemzeti sszetartozs Napja, de az MSZP-SZDSZ tbbsg termszetesen ezt az indtvnyt is lesprte az asztalrl.

A haza tekintetben pedig: Gyurcsny r, december 5-e utn n s magyarul beszl kormnya nem ejthetn ki ebben a Hzban a haza szt. (Taps a KDNP s a Fidesz soraiban. Zaj a kormnyprti oldalon.) (Semjn Zsolt felszlalsa az Orszggyls plenris lsn, 2008. mrcius 10.)||

Stratgiai jelentsggel br, hogy a 2009. jnius 7-n megtartott eurpai parlamenti vlasztsokon a Jobbik 3 kpviselt jutatott az EP-be: Morvai Krisztint, Balcz Zoltnt s Szegedi Csandot. Ugyanakkor a nemzetellenes SZDSZ mindkt kpviselje kiesett az Eurpai Parlamentbl.

A 2010-es orszggylsi kpviselvlasztsok kvetkeztben felllt j, nemzeti kurzus megteremtsnek tbb, azonnali hozadka is volt. A Fidesz s a KDNP kpviseli az j trvnyhozsban ktharmados tbbsget szereztek s a Jobbik 47 fvel nll frakcit alapthatott, ugyanakkor az SZDSZ elesett a parlamenti kpviselet lehetsgtl. Kvr Lszl s Semjn Zsolt, a Fidesz s a KDNP frakcijnak tagjai terjesztettk el azt a trvnyjavaslatot, amely hitet tett a magyar nemzet tagjainak sszetartozsa mellett. Ennek alapjn az Orszggyls 2010. jnius 1-jei lsn a javaslatra 302 f kpvisel igennel, 55 f nemmel voksolt s 12 f tartzkodott. A trvny - miutn Slyom Lszl kztrsasgi elnk alrta a trvnyt - 2010. jnius 4-n, a trianoni bkedikttum alrsnak 90. vforduljn lpett hatlyba.

Forrsok:

  • Kri Nagy Zsolt: A magyar nemzetpolitika szerepe a trsg stabilitsa tkrben-In: Magyar Szemle, 2004/33
  • Npszabadsg, Magyar Nemzet, HVG, Magyar Frum, 168 ra, Hrszerz, Jobbik.hu, jogiforum.hu
 
BlogPlusz
Friss bejegyzsek
2011.08.12. 23:55
2011.06.24. 10:27
Friss hozzszlsok
Mg nincs hozzszls.
 
sszetartozunk!

 

 
Plaktmzeum
 
Riad


 

 
Jzsef Attila

 
J hrem van!

 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 

 
Hozzads a kedvencekhez

 
Keress

 
vegablakok


Hamarosan!

 
Reklm
 
Ajnl




 
Linkek



 

...
free counters
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!