Hírek : Vona: Durván megalázták hazánkat |
Vona: Durván megalázták hazánkat
2012.02.22. 15:23
A Jobbik elnöke szerint az Európai Bizottság szerdai döntése a kohéziós támogatások felfüggesztésének lehetőségéről Magyarország nagyon súlyos és durva megalázása. Vona Gábor ezt szerdai, budapesti, rendkívüli sajtótájékoztatóján mondta, ahol közölte azt is: szerinte ötpárti egyeztetésre lenne szükség az ország uniós tagságáról.
Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: bár a kohéziós támogatások megvonása még nem végleges és visszavonható a döntés, de ehhez olyan „öncsonkításra” lenne szükség, amely hasonló eredménnyel járna. Éppen ezért a Jobbik szerint eljött az ideje, hogy Orbán Viktor összehívja az öt parlamenti párt vezetőit és őszintén tárgyaljanak arról, hogy mi Magyarország helye, szerepe, jövője az Európai Unióban. A Jobbik szerint ugyanis csak gyarmati, rabszolga szerep juthat Magyarországnak
Vona Gábor hangsúlyozta: a magyar társadalom nem erről az Európai Unióról döntött 2004-ben, ezért pártja továbbra is kitart az ország uniós tagságáról szóló népszavazás szükségessége mellett, mert ennek kapcsán egyértelmű érveket lehetne ütköztetni „parasztvakítás” helyett. A Jobbik elnöke szerint azért is elfogadhatatlan az Európai Bizottság szerdai döntése, mert azután született, hogy a társadalom az elmúlt években jóval ereje felett teljesített az államháztartás egyensúlyának fenntartása érdekében.
Az Európai Bizottság szerdai ülésén döntött arról, hogy azt javasolják: jövő januári hatállyal függesszék fel a 495 millió euró – mai árfolyamon 142 milliárd forint – Magyarországnak szánt kohéziós, vagyis felzárkóztatási támogatási összeg folyósítását, mert az ország nem teljesítette deficitcsökkentési kötelezettségeit. A testület javaslatát még az EU-tagországok pénzügyminiszteri tanácsának is meg kell vitatnia és jóvá kell hagynia.
MNO
|
Nem hiszem, hogy aki komolyan gondolja azt, hogy ki kell lépni az unióból, végiggondolta volna az összes lehetséges következményét. Persze, egy ellenzéki politikus bármit mondhat és kezdeményezhet, mert nem jár semmilyen felelősséggel.
A következmények közül csak néhány:
Már a hírre kivinnék a befektetők az összes befektetett pénzüket, nem tudnának bért fizetni a közalkalmazottaknak, nyugdíjat a nyugdíjasoknak, és persze segélyt és más juttatást sem. A bankbetéteket befagyasztanák a bankok, az emberek pénz nélkül maradnának. A beszállítók is beszüntetnék a szolgáltatásaikat, a betegek ellátatlanul maradnának. az üzleteket fosztogatók lepnék el, vagyis teljes káosz törne ki.
Nem hiszem, hogy valaki ezt akarná.
A legjobb az lenne, ha "magától" bomlana fel az EU. Remélem, hogy felbomlik, méghozzá minél előbb.
De addig is nyomást lehetne gyakorolni az EU vezetőire. Mégpedig azzal, hogy több EU-val elégedetlen ország ellenzéki képviselői összefognának, és nagyjából azonos időben jelentenék be, hogy népszavazást kezdeményeznek országukban arról, hogy kilépjenek-e az unióból, vagy sem. Szerintem sokkot kapnának az EU vezetői. Ez arra jó lenne, hogy a kettős mércét elvessék végre, és a nemzeti szuverenitás nagyobb hangsúlyt kapjon.